Zaujíma vás

Indiánske leto s knihouChceš zažiť jedinečné prázdniny v knižnici a vychutnať si leto?
Chceš spoznať nových kamarátov a získať nezabudnuteľné zážitky?
Máš v sebe športového knižničného ducha?
Máš rád knihy, indiánske príbehy a rozprávky?
Tak príď k nám a zaži indiánske leto s knihou v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou!
Zažiješ týždeň plný zábavy, dobrodružstiev a súťaženia v duchu fair-play, kreatívne hry, množstvo nových indiánskych príbehov, tvorivé dielne, zábavu, športové hry či výlety. Oddýchneš si v čarovných

Čítať ďalej...

Čítačka s písačkouHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás 4. júla 2019 o 10.00 h pozýva na prvé stretnutie zo série letných štvrtkov pod názvom Kreatívne aktivity s pani Boženkou Vargovou. Deti, rodičia i starí rodičia sa prenesú do sveta rozprávok, precvičia si svoju šikovnosť, zručnosť a pustia uzdu fantázii. Podujatie je realizované v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Spája nás minulosť i prítomnosťHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás 14. júna 2019 pozývajú na genealogické vzdelávanie v rámci projektu Spája nás minulosť i prítomnosť.
Program začne o 8.30 hod. odborným seminárom Aktivizácia skupín ohrozených sociálnym vylúčením v podmienkach regionálnej knižnice pre knihovníkov a

Čítať ďalej...

Vo štvrtok 30. mája 2019 sa Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou zapojila do celoslovenského projektu pod názvom Čítajme si, ktorý sa koná vo viacerých mestách a obciach na Slovensku pod záštitou Linky detskej istoty. Cieľom aktivity je motivácia detí k čítaniu a k pravidelným návštevám knižníc. Organizácie zapojené do projektu sa každoročne usilujú o prekonanie rekordu v počte čítajúcich detí.
V Hornozemplínskej knižnici tento rok čítalo 137 detí, čím sa podarilo prekonať minuloročný rekord. Do čitateľského maratónu sa zapojili základné školy z mesta Vranov nad Topľou: ZŠ Bernolákova, ZŠ Juh, ZŠ Lúčna, ZŠ Sídlisko II a Cirkevná spojená škola sv. Dominika Savia.
Deti čítali texty z knihy slovenského spisovateľa Petra Karpinského Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa do čitateľského maratónu zapojili a pomohli tým prekonať rekord v počte čítajúcich detí.

Erasmus+Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj Vás pozývajú na vzdelávací seminár Úspešná písomná komunikácia, ktorý sa uskutoční vo vranovskej knižnici, v dňoch 10. – 11. júna 2019. Program seminára: 10. júna 2019 (pondelok) od 10.00 –15.00 h, 11. júna 2019 (utorok) od 9.00 – 13.00 h.
Lektorkou seminára bude doc. Ing. Ľudmila Velichová, PhD. (Národohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave).

Čítať ďalej...