Zaujíma vás

Valentín ŠefčíkHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás pozývajú na Mikulášske stretnutie so spisovateľom Valentínom Šefčíkom, ktoré sa uskutoční 6. decembra 2019 o 13.00 h v Hornozemplínskej knižnici. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Tešíme sa na vás.

Spoznajme najnovšiu knihu
Básnik predstaví svoje štyri dcéry, čiže svoje knihy, ktoré sú každá podobná a predsa každá iná. „Kniha je úplne skvelá úžasná vec, umelecké dielo, ktoré dokáže potešiť. Odporúčam čítať knihy, je to prospešné a potrebné. Aj vďaka čítaniu som zistil, že chcem písať knihy,“ Valentín Šefčík.

A samozrejme nebude chýbať ani Mikuláš.

Voňavé VianoceHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás pozývajú na pestrý kolotoč vianočných zvykov a tradícií pre žiakov MŠ, ZŠ a verejnosť 3. decembra 2019 o 10.00 a o 14.00 h. V dopoludňajších hodinách bude zameraný na aranžovanie a zhotovovanie vianočných dekorácií z prírodných materiálov. Tvorivú dielňu pripravia študenti Spojenej školy v Čaklove pod vedením Jána Časara.

Vianočné tvorivé dielne pre deti a mládež, kde sa budeme venovať ozdobovaniu medovníčkov, zhotovovaniu vianočných ozdôb s Boženou Vargovou.

Program pripravíme v spolupráci s vranovskými seniormi a priateľmi knižnice, pôjde o medzigeneračné stretnutie všetkých tých, ktorých máme najradšej.

Tešíme sa na vás.

KomiksiádaHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj v rámci projektu VRANOVSKÉ KNIHODNI pozývajú na odborný seminár a vyhodnotenie súťaže o najlepšiu komiksovú prácu - KOMIKSIÁDA ALEBO KOMIKSOM K ČÍTANIU. Podujatie sa uskutoční 29. novembra 2019 (piatok) o 9.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Mária ŠtefánkováHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás pozýva na stretnutie so spisovateľkou Máriou Štefánkovou, ktoré sa uskutoční 26. novembra 2019 o 10.00 hod. na oddelení pre deti a mládež. Beseda je vhodná pre žiakov 1. stupňa základných škôl.
Mária Štefánková je okrem iného autorkou niekoľkých detských, najmä básničkových knižiek pre najmenších čitateľov. Rodáčka z Nitry celý svoj profesijný život zasvätila literatúre. Preložila z anglického, ale najmä talianskeho jazyka už vyše šesťdesiat titulov pre dospelých a deti. Pre tie najmenšie tiež napísala viacero rozprávok a riekaniek.
Podujatie sa koná v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kuglerová a KalamárHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás srdečne pozýva na stretnutie s autormi Zuzanou Kuglerovou a Ondrejom Kalamárom vo štvrtok 21. novembra 2019 o 10.00 h. Spisovateľka Zuzana Kuglerová pôsobila v miestnych médiách, ako sú Žilinské noviny, Bytčianske noviny, Žilinský večerník, Regionžurnál, Žilinský priestor, Naše Novinky. V súčasnosti žije v Bratislave, pôsobí v neziskovke, ktorú založil Spolok slovenských spisovateľov pri periodiku Literárny týždenník. Podujatie sa realizuje v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Všetci ste srdečne vítaní.