Zaujíma vás

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás v rámci Letných štvrtkov pozýva 18. júla 2019 o 10.00 h na bábkové divadlo Ako sova líške bájky čítala. Prostredníctvom zážitkovej hry a divadla deti rozvinú cit pre umenie. Zároveň divadlo ponúka deťom veľký priestor pre rozvoj ich obrazotvornosti. Babadlo je jediným profesionálnym divadlom svojho druhu v Prešovskom kraji. Podujatie je realizované v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Zároveň vás srdečne pozývame na nasledujúci Letný štvrtok, ktorý sa uskutoční dňa 25. júla 2019 o 10.00 h pod názvom Štvrtok s lesnými zvieratkami.

Tešíme sa na všetkých návštevníkov.

Vo štvrtok 11. júla 2019 o 10.00 hod. sa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou uskutoční ďalšie podujatie v rámci Letných štvrtkov, tentokrát Štvrtok s fanky zumbou. Rozpohybuje a roztancuje nás certifikovaná inštruktorka zumby Jana Ščavnická. Všetky prázdninujúce deti a ich rodičov srdečne pozývame.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Knižnica roka 2018Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo 1. premiérový ročník súťaže o najlepšiu slovenskú verejnú knižnicu pod názvom „Knižnica roka 2018“.
Kritéria súťaže Ministerstvom kultúry SR boli postavené tak, že titul sa udelí verejnej knižnici za výnimočné výsledky v zabezpečovaní knižnično-informačných služieb a za posilnenie jej miestneho a regionálneho významu a organizovanie komunitných

Čítať ďalej...

Rodinný čitateľský preukazKto by chodil do knižnice sám, keď spolu je to väčšia zábava? navyše u nás sa môžete spoľahnúť na pravidlo - viac ľudí, viac výhod.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj ponúkajú

Rodinný čitateľský preukaz

dospelí (rodičia alebo starí rodičia) a deti

Zvýhodnené zápisné pre celú rodinu od 1. júla 2019 do 31. augusta 2019 platí na celý rok.

Indiánske leto s knihouChceš zažiť jedinečné prázdniny v knižnici a vychutnať si leto?
Chceš spoznať nových kamarátov a získať nezabudnuteľné zážitky?
Máš v sebe športového knižničného ducha?
Máš rád knihy, indiánske príbehy a rozprávky?
Tak príď k nám a zaži indiánske leto s knihou v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou!
Zažiješ týždeň plný zábavy, dobrodružstiev a súťaženia v duchu fair-play, kreatívne hry, množstvo nových indiánskych príbehov, tvorivé dielne, zábavu, športové hry či výlety. Oddýchneš si v čarovných

Čítať ďalej...