Zaujíma vás

Čítačka s písačkouHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás pozýva na nasledujúci letný štvrtok, ktorý sa uskutoční dňa 15. augusta 2019 o 10 hod. s názvom Štvrtok v znamení rozprávok z celého sveta. Z rozprávkového kráľovstva k nám príde ilustrátor a spisovateľ Ján Pochanič, ktorý sa netradične prenesie do rozprávky a možno vykúzli aj nejaké krásne prekvapenie. Podujatie je realizované v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu. Tešíme sa na všetky deti.

Letný štvrtokĎalší z uplynulých letných štvrtkov v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou sa niesol v športovom duchu. Takmer 50 detí pod vedením profesionálneho futbalového trénera Erika Maká si vyskúšali rôzne športové hry, predovšetkým hru s loptou a zapojili sa do rôznych súťaží. Podujatie bolo realizované v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Vážení používatelia,

BIBLIOBOX je zariadenie, ktoré slúži na vrátenie kníh, požičaných z fondu knižnice. Zariadenie neslúži na odkladanie starých, navlhnutých a opotrebovaných kníh.
Na to slúži zberný dvor, otvorený denne počas pracovných dní do 14:30 hod. V prípade, že chcete darovať knihy do fondu knižnice, kontaktujte nás na tel. čísle 057/4464468 klapka 4. Po našom zhodnotení, že takéto knihy sú vhodné a potrebné do fondu knižnice, môžete knihy priniesť do Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou, na oddelenie akvizície.

Bibliobox Vranov 01

Letný štvrtokDňa 18.7.2019 zavítali do Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou profesionálni herci z bábkového divadla Babadlo z Prešova, ktorí svojím umením dokázali deti vtiahnuť do rozprávkového sveta bájok múdrej sovy a prefíkanej líšky. Divadlo si pozrelo 80 zvedavých detí. Podujatie bolo realizované v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu. Pozývame vás na nasledujúci letný štvrtok, ktorý sa uskutoční dňa 25. júla 2019 o 10.00 h s názvom Štvrtok s lesnými zvieratkami. Spoznáme zvieratká nielen podľa výzoru, ale aj podľa ich zvukov a stôp. Dozvieme sa, ako sa postarať o lesné zvieratká a ako sa správať v takom ozajstnom lese. Nebude chýbať ani rozprávka o lesných hrdinoch. Tešíme sa na všetky deti.

Naša knižnica sa pripája do celoslovenského projektu Prečítané leto.

Témami prečítaného leta budú:

1. týždeň o vode
2. týždeň o čokoláde
3. týždeň o bábätkách
4. týždeň o dopravných prostriedkoch
5. týždeň o včelách/o chrobákoch
6. týždeň o počasí
7. týždeň o schodoch a rebríkoch
8. týždeň o spánku
9. týždeň o farbách
Čítanie na jednotlivé témy sa realizuje v Hornozemplínskej knižnici každý štvrtok o 9.30 hod.

Čakáme deti, mamičky, starých rodičov... Tešíme sa na vás.