Zaujíma vás

KomiksiádaHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vyhlasujú súťaž o najlepšiu komiksovú prácu s názvom „KOMIKSIÁDA ALEBO KOMIKSOM K ČÍTANIU“. Súťaž je určená všetkým od 9 do 18 rokov a témou je vytvoriť krátky, originálny, komiksový príbeh. Každá práca musí obsahovať meno, vek, adresu a e-mail. Zasielanie prác do súťaže je možné do 15. septembra 2019 vo formáte max. A3 na adresu Hornozemplínskej knižnice. Budeme radi ak sa

Čítať ďalej...

Svetový deň poézie21. marec je vyhlásený za Svetový deň poézie.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pre vás pripravila krásnu akciu na podporu poézie, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy.
My pridávame jeden bonus - Zaplať básňou!
Ak nám napíšete básničku, odpustíme vám pokutu z omeškania vrátenia kníh alebo časopisov.
Čo vy na to?

Poklady grófskej knižniceHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj pozývajú študentov stredných škôl na prednášku Poklady grófskej knižnice s Ing. Samuelom Brussom, už 20. marca 2019 o 10.00 hod.
Tešíme sa na vás.

Pri príležitosti výročia narodenia Pavla Dobšinského (16. marca 1828), známeho zberateľa slovenských rozprávok, poeta, prekladateľa romantických básnikov a klasikov svetovej literatúry a folkloristu sa 16. marca koná Deň ľudovej rozprávky. Stal sa neoficiálnym sviatkom rozprávky, ktorý vzišiel z kampane Slovenskej národnej knižnice v roku 2008 pod názvom Slovensko Dobšinskému, konanej pri príležitosti 180. výročia jeho narodenia. Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pri tejto príležitosti pozýva žiakov ZŠ 15. marca 2019 o 10.00 h na dramatizáciu obľúbenej slovenskej ľudovej rozprávky. Tešíme sa na vás.

Týždeň mozguKaždú činnosť, ktorú človek vykonáva, riadi náš MOZOG. To, že si pamätáme slová a ich význam, že vieme písať, čítať, že vieme jazdiť na koni alebo robiť inú naučenú činnosť, že si pamätáme miesta, tváre ľudí, rôzne situácie, farby, chute, vône, výročia aj výplatné termíny, to všetko je dôkazom o tom, že je naša pamäť dokonalá.

V mesiaci marci ponúka knižnica okrem tradičných aktivít na podporu čítania, aj podujatia na trénovanie pamäti.

Čítať ďalej...