Zaujíma vás

Aby pamäť nestarla...OZ Korálky v spolupráci s Hornozemplínskou knižnicou pozývajú na konferenciu „Pomôžeme ľuďom s postihnutím, aby ich pamäť nestarla príliš rýchlo“.

Konferencia Aby pamäť nestarla sa uskutoční dňa 5. – 6. septembra 2019 v konferenčnej miestnosti hotela Solaris na Domaši. Odborným garantom je Prof. Beáta Balogová, PhD., dekanka FFPU v Prešove. Program konferencie je zameraný na aktívnu prácu so seniormi, knihu spomienok a biblioterapiu.

Účasť na konferencii potvrdili knihovníci, sociálni pracovníci aj zdravotníci. Veríme, že medziodborové stretnutie bude prínosným pre ďalšie aktivity pre prácu s knihou a čítaním pre ľudí so špeciálnymi potrebami.

Projekt podporilo MK SR.

Letné štvrtkyHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou organizuje každý rok počas letných prázdnin cyklické podujatie pod názvom Letné štvrtky, ktoré sa koná v rámci projektu Čítačka s písačkou a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia.
Podujatie vzniklo s cieľom podporiť čítanie a návštevu knižníc aj počas prázdninových mesiacov a poskytnúť deťom a mládeži priestor na zmysluplné využitie voľného času.

Čítať ďalej...

Čítačka s písačkouHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pozýva všetky prázdninujúce deti na posledný Letný štvrtok pod názvom Štvrtok s čarovným štetcom, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 22. augusta o 10.00 hod.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu

Piatky pre matkyHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou Vás pozýva na stretnutie s detskou psychologičkou a pedagogičkou na tému „Škôlku hravo zvládneme! Alebo 7 rád, ako ľahšie zvládnuť nástup do MŠ“. Mamičky si oddýchnu a detičky sa zahrajú... Tešíme sa na Vás 23. augusta 2019 o 10.00 h v knižnici.

Knihy na letnú dovolenkuNevieš akú knihu si zobrať na dovolenku? Nechaj sa inšpirovať u nás. Všetky knihy nájdeš v knižnici vo svojom okolí.

Ak si chceš tento zoznam stiahnuť, tak to sa pozri na web stránku http://www.sakba.sk/?page=aktuality

Leto je v plnom prúde, tak si vyberte tú svoju obľúbenú.