Zaujíma vás

Štefánik ako ho nepoznámeHornozemplínska knižnica a Prešovský samosprávny kraj vyhlasujú súťaž v tvorbe prezentácií na tému M. R. Štefánik ako ho nepoznáme, pri príležitosti 100. výročia úmrtia M. R. Štefánika.
A preto, ak si žiak alebo študent vo veku od 12 do 18 rokov, buď originálny, vytvor prezentáciu, akú tvoje mesto ešte nevidelo. Ukáž všetkým, že tvoja prezentácia je tá naj. Tešiť sa môžete na zaujímavé ceny. Priebeh súťaže od 8.4. do 15.5.2019.

Čítať ďalej...

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou, Prešovský samosprávny kraj predĺžili termín uzávierky literárnych a výtvarných prác v súťaži Čítačka s písačkou.

Termín uzávierky literárnych a výtvarných prác je do 29. júna 2019. VIAC INFORMÁCIÍ

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Čítať ďalej...

Piatky s FutkouHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou aj v tomto roku pokračuje s realizáciou literárno-tvorivých stretnutí s obľúbenou spisovateľkou pre deti a mládež Gabrielou Futovou v rámci projektu Čítačka s písačkou.

Čítať ďalej...

Noc s AndersenomHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou usporiada 29. marca 2019 NOC S ANDERSENOM. Bohatý program začne príchodom detí do knižnice o 17.30 h. Podujatia sa môžu zúčastniť deti staršie ako 8 rokov, ktoré sú aktívnymi čitateľmi knižnice. Dieťa je nutné vopred prihlásiť. Tešíme sa na všetkých spáčov.

ErasmusV pondelok 1. apríla 2019 o 9.00 h pozývame do Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou všetkých záujemcov, ktorí sa chcú zdokonaliť v rečovom prejave.

Inšpiratívne stretnutie o tom, ako správne rozprávať a prečo je rečový prejav dôležitý, bude prezentovať odborníčka Mgr. Viera Smoláková, PhD., z Katedry komunikačných a mediálnych štúdií ISMŠ Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove.

Záujem o účasť nahláste v knižnici na tel. čísle 057/4464468. Podujatie sa realizuje s podporou programu Erasmus+.

Tešíme sa na všetkých návštevníkov. Vstup je voľný.