Zaujíma vás

Opálové baneViete, že v Prešovskom regióne sa rozprestierajú slávne Slovenské opálové bane? Sú svetovým unikátom a sú to najstaršie opálové bane na svete.

O ich histórii i súčasnosti pripravuje Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou 19. septembra o 10.00 hod. odbornú prednášku pre verejnosť. Informácie z prvej ruky ponúkne Mgr. Miroslav Kravec, ktorý je sprievodcom návštevníkov opálových baní.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Piatky s FutkouHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou aj v novom školskom roku pokračuje s realizáciou literárno-tvorivých stretnutí s obľúbenou spisovateľkou pre deti a mládež Gabrielou Futovou. Cieľom stretnutí je podporiť u detí tvorivosť, kreativitu a záujem o literatúru a čítanie. Najbližšie stretnutie sa uskutoční 20. septembra o 14.00 hod.

Všetky deti, ktoré rady píšu, tvoria a zabávajú sa, sú srdečne vítané.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou, Prešovský samosprávny kraj predĺžili termín uzávierky komiksových prác v súťaži „KOMIKSIÁDA ALEBO KOMIKSOM K ČÍTANIU“. Termín uzávierky komiksových prác je do 30. septembra 2019.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Adresa na zasielanie prác
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou
M. R. Štefánika 875/200
093 01 Vranov nad Topľou

Tešíme sa na všetky práce.

V novom školskom roku 2019/2020 sme pre vás pripravili nové podujatia inšpirované hodnotnými knihami. Určené sú pre všetky typy škôl a deti vo veku od 3 – 19 rokov. Deti vedieme k pozitívnemu vzťahu ku knihám a k čítaniu, zároveň v nich budujeme čitateľskú gramotnosť.

Pre tento školský rok máme pripravené nové podujatia:

Všetci školáci, hlavne prváčikovia, sa ku koncu prázdnin svedomite pripravujú na nový školský rok. Podobne svedomito sa na nový školský rok pripravuje aj naša Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou. Počas celého roka nie je naším cieľom iba požičiavanie kníh a časopisov, ale aj tvorivá práca s knihou s rôznymi typmi čitateľov. Máme pre vás pripravené úplne nové knihy pre všetky kategórie čitateľov, ktorých nákup podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu. Všetky podujatia si môžete dohodnúť telefonicky na čísle 057/4464468 alebo e-mailom na detske.odd(@)kniznicavranov.sk.

Nové knihyHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou uspela so žiadosťou o dotáciu z Fondu na podporu umenia s projektom „Za poznatkami i zážitkami s novou knihou“. Avizovaný projekt je už od augusta v plnom prúde! Prvých 100 kníh je na policiach, pripravených pre našu mládež. Z našej knižnice však s prázdnymi rukami neodídu ani deti a dospelí. Čakajú na vás najnovšie romány, detektívky, biografie, rozprávky aj náučné knihy. V nákupe pokračujeme aj naďalej, môžete sa tešiť na horúce novinky! V podprograme 5.1.4 - Akvizícia knižníc získala vranovská knižnica financie na nákup a dopĺňanie literatúry do knižničného fondu. Fond na podporu umenia podporil nákup kníh a časopisov počas realizačného obdobia júl 2019 až december 2019 sumou 14 000 €.

Tešíme sa, že budeme môcť ponúkať našim čitateľom stále viac a viac nových, zaujímavých a kvalitných kníh a tak motivovať deti, mládež aj dospelých k čítaniu.