Zaujíma vás

Čítačka s písačkouHornozemplínska knižnica, Prešovský samosprávny kraj a OZ Korálky pozývajú na slávnostné vyhodnotenie regionálnej súťaže o najkrajšiu literárnu a výtvarnú prácu Čítačka s písačkou. Podujatie bude spojené s prezentáciou súťažných prác a uskutoční sa 10. októbra 2019 o 8.30 hod. v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou. Podujatia sa zúčastnia výhercovia jednotlivých kategórií, ktorých budeme kontaktovať.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Ivana GibováHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás pozýva na besedu so slovenskou spisovateľkou Ivanou Gibovou, ktorá sa uskutoční 27. septembra 2019 o 10.00 h. Podujatie sa uskutočňuje v rámci projektu Vranovské knihodni. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Originálna mladá spisovateľka spisovateľka Ivana Gibová (1985) z Prešova vyštudovala slovenský jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove, kde sa neskôr ako doktorandka

Čítať ďalej...

Piatky pre matky a otcovHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás v rámci podujatia Piatky pre matky a otcov pozývajú na stretnutie s témou Výživa najmenších: Dojčíte správne? Odborníčka na laktáciu MUDr. Ivana Kušnierová zodpovie a zároveň poradí mamičkám ako správne a úspešne dojčiť bábätko, čo robiť ak sa dieťa odmieta prisať, výhody a techniky dojčenia, ako si udržať dojčenie aj počas chorôb...a mnohé ďalšie otázky, ktoré trápia mamičky. Tešíme sa na vás a vaše detičky 27.9.2019 (piatok) o 10.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Povedané básňou...Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pozýva milovníkov poézie a amatérskych literárnych autorov na poetické stretnutie spojené s prehliadkou prednesu dospelých, ktoré sa uskutoční 1. októbra 2019 o 16.00 hod. v knižnici. Záujemcovia o prednes umeleckého textu alebo vlastnej tvorby sa môžu prihlásiť do 25.9.2019 osobne v Hornozemplínskej knižnici, prípadne telefonicky na tel. č. 057/4464468. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Dobrá nad OndavouHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pozýva rodákov z Dobrej nad Ondavou a širokú verejnosť v stredu 25. septembra 2019 o 15.00 h na prezentáciu kníh regionálnej autorky Márie Fečkovičovej-Lukáčovej Dobrá nad Ondavou: Spomienky a vízie (vyšla v roku 2018) a Dobranský bubeník (vyšla v septembri 2019). Knihy zachytávajú spomienky na Dobrú, ako sa vtedy žilo a pracovalo. Stretnutie sa uskutočňuje v rámci projektu Vranovské knihodni. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu. Všetkých vás srdečne pozývame.

Čítať ďalej...