Zaujíma vás

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou aj v roku 2019 realizovala projekt Čítačka s písačkou, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt zahŕňal stretnutia detí a mládeže so spisovateľmi či ilustrátormi, kreatívne letné štvrtky, rôzne tvorivé dielne a súťaž o najkrajšiu literárnu a výtvarnú prácu pod rovnomenným názvom Čítačka s písačkou. Slávnostné vyhodnotenie regionálnej súťaže

Čítať ďalej...

Ako si zostaviť rodokmeňZaujímate sa o históriu svojej rodiny? Pátrate po predkoch? Ak áno, potom je toto pozvanie adresované práve Vám.

Stretnutie s Ing. Jurajom Snopekom (spoluautorom rovnomennej knihy) a druhý genealogický workshop sa uskutoční vo štvrtok 17. októbra 2019 o 14.00 hod. v Hornozemplínskej knižnici na oddelení špeciálnych služieb.

Získate na ňom praktické rady a usmernenia, ako pokračovať vo vyhľadávaní v dostupných databázach.

Prosíme záujemcov, aby svoj záujem a účasť nahlásili vopred na tel. č. 057/4464468 alebo 0917509616 (p. Perejdová).

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Poviem ti básničku pre deduška a babičkuStarí rodičia, to je dar z neba, dávajú viac, ako nám treba... Áno, tento mesiac patrí úcte k starým rodičom. Nie je nič krajšie, ako vidieť a počuť svoje vnúčatko, ako svojou básničkou pohladí Vaše srdiečko. Pri príležitosti úcty k starším Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou organizuje 2. ročník súťaže v prednese poézie pre deti z materských škôl v rámci regiónu Vranov nad Topľou Poviem ti básničku pre deduška a babičku, ktorá sa uskutoční 28.10.2019 (pondelok) o 10.00 hodine na oddelení pre deti a mládež. Zároveň pozývame aj rodičov, starých rodičov a priateľov knižnice.
Vyplnenú prihlášku (súťažiaci) môžete priniesť osobne alebo poslať mailom na detske.odd(@)kniznicavranov.sk najneskôr do 21.10.2019.

PRIHLÁŠKA

Tréning pamätiChcete posilniť svoje kognitívne schopnosti, nadobudnúť a správne využívať rôzne techniky zapamätávania, získať návod ako si zapamätať mená tváre, čísla, časové údaje a predovšetkým zlepšiť si svoje pamäťové schopnosti a psychickú kondíciu? OZ KORÁLKY v spolupráci s Hornozemplínskou knižnicou vo Vranove nad Topľou vás pozývajú na Tréningy pamäti s certifikovanou trénerkou pamäti, ktoré sa uskutočnia počas niekoľkých stretnutí v knižnici od 15. októbra o 10.00 h. (Cyklus 7 stretnutí v rovnakom čase). Začať s cvičením pamäti nie je nikdy neskoro, hoci aj tu platí „čím skôr, tým lepšie.“Podujatie sa realizuje v rámci projektu „Pomôžeme ľuďom s postihnutím, aby ich pamäť nestarla príliš rýchlo“, s finančnou podporou MK SR. Srdečne vás pozývame.

Zdravie na tanieriHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou srdečne pozýva verejnosť na podujatie ZDRAVIE NA TANIERI (nielen pre diabetikov) s odbornými prednáškami i ukážkami prípravy zdravej stravy a s jej ochutnávkou. Celodenné vzdelávacie podujatie sa uskutoční v stredu 9. októbra 2019 od 10.00 hod. Podujatie je realizované v rámci projektu Spája nás minulosť i prítomnosť s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.