Zaujíma vás

Spája nás minulosť i prítomnosťHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás 14. júna 2019 pozývajú na genealogické vzdelávanie v rámci projektu Spája nás minulosť i prítomnosť.
Program začne o 8.30 hod. odborným seminárom Aktivizácia skupín ohrozených sociálnym vylúčením v podmienkach regionálnej knižnice pre knihovníkov a

Čítať ďalej...

Vo štvrtok 30. mája 2019 sa Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou zapojila do celoslovenského projektu pod názvom Čítajme si, ktorý sa koná vo viacerých mestách a obciach na Slovensku pod záštitou Linky detskej istoty. Cieľom aktivity je motivácia detí k čítaniu a k pravidelným návštevám knižníc. Organizácie zapojené do projektu sa každoročne usilujú o prekonanie rekordu v počte čítajúcich detí.
V Hornozemplínskej knižnici tento rok čítalo 137 detí, čím sa podarilo prekonať minuloročný rekord. Do čitateľského maratónu sa zapojili základné školy z mesta Vranov nad Topľou: ZŠ Bernolákova, ZŠ Juh, ZŠ Lúčna, ZŠ Sídlisko II a Cirkevná spojená škola sv. Dominika Savia.
Deti čítali texty z knihy slovenského spisovateľa Petra Karpinského Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa do čitateľského maratónu zapojili a pomohli tým prekonať rekord v počte čítajúcich detí.

Erasmus+Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj Vás pozývajú na vzdelávací seminár Úspešná písomná komunikácia, ktorý sa uskutoční vo vranovskej knižnici, v dňoch 10. – 11. júna 2019. Program seminára: 10. júna 2019 (pondelok) od 10.00 –15.00 h, 11. júna 2019 (utorok) od 9.00 – 13.00 h.
Lektorkou seminára bude doc. Ing. Ľudmila Velichová, PhD. (Národohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave).

Čítať ďalej...

Deň detíMilé deti, srdečne vás pozývame k nám do Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou, aby sme spolu oslávili váš sviatok.
Tešíme sa na vás už 31.5.2019 o 14.00 h na oddelení pre deti mládež.

Čítajme siHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pozýva 30. mája 2019 od 9.00 h do 15.00 h všetky deti, aby sa zapojili do projektu Čítajme si!
Čo je projekt ČÍTAJME SI?
Projekt vznikol pred dvanástimi rokmi s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Realizuje sa 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska.
Tešíme sa na Teba!