Zaujíma vás

Krotitelia displejovNaše deti sú prvou generáciou vyrastajúcou v obklopení displejov. Je to nová situácia, ktorú dennodenne rieši každý rodič.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás pozýva na stretnutie so slovenskou autorkou Slávkou Kubíkovou, ktoré sa uskutoční v piatok 22. novembra 2019 o 11.00 h. Knižná novinka Krotitelia displejov voľne nadväzuje na jej bestseller Klub nerozbitných detí. Prináša množstvo inšpiratívneho čítania a rozhovorov a hľadá spôsoby, ako nad digitálnym svetom udržať

Čítať ďalej...

Nežná 30Prešovský samosprávny kraj Vás srdečne pozýva na

Galaprogram NEŽNÁ 30 venovaný 30. výročiu Nežnej revolúcie

14. novembra 2019 o 18:00
Divadlo Jonáša Záborského, Námestie legionárov 6, Prešov

Jedinečný hudobno-dramatický galaprogram venovaný udalostiam zo 17. novembra 1989. Oslava slobody, pravdy, demokracie a lásky v podaní talentovaných študentov, ich pedagógov a umelcov z celého Prešovského kraja.

Vstupenky na Galaprogram NEŽNÁ 30 si môžete zakúpiť v pokladnici DJZ na Hlavnej 48, Prešov alebo rezervovať tu.

Vojnová história SlovenskaHormozemplínska knižnica a Prešovský samosprávny kraj pozývajú na vzdelávacie podujatie pre verejnosť a študentov stredných škôl Obnova najväčšieho vojnového cintorína z I. svetovej vojny na Slovensku v obci Veľkrop, ktoré sa uskutoční 7. novembra 2019 (štvrtok) o 10.00 h. Privítame medzi nami hosťa Mgr. Martina Drobňáka z Klubu vojenskej histórie Beskydy. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Piatky pre matky a otcovHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás v rámci podujatia Piatky pre matky a otcov pozývajú na odborný seminár „Materský a rodičovský príspevok“. S odborníčkou z ÚPSVaR Mgr. Jolanou Sčerbovou budeme diskutovať o možnostiach a podmienkach finančných príspevkov pre rodiny. Tešíme sa na vás a vaše detičky 25. 10. 2019 (piatok) o 10.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Martina MonošováHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou Vás pozýva na besedu so spisovateľkou Martinou Monošovou, ktorá sa uskutoční 23. októbra 2019 (streda) o 15.00 hod. Podujatie sa realizuje v rámci projektu Vranovské knihodni, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Martina Monošová sa narodila v Trenčíne a žije v Pezinku. Je autorkou románov určených ženským čitateľkám. Svoju tvorbu charakterizuje ako príbehy z reálneho života. Po skončení štúdia na vysokej škole odišla pracovať ako opatrovateľka do Anglicka. Téme opatrovateľstva sa venovala vo svojom debute Lásky o piatej a v knihe Anglické prebúdzania. Nasledovali romány Klišé, Zlodeji bozkov, Sladké sny a Lekcie z nenávisti, Miluje - nemiluje, idem!, Perly tej druhej, Ples u vojvodkyne. Venuje sa grafickému dizajnu, módnemu a interiérovému poradenstvu.