Zaujíma vás

pocitacovy kurzKurz začne 27. januára 2020 o 10.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou. Záujemcovia sa môžu prihlásiť osobne alebo telefonicky na čísle 057/4464468 kl. 102. Účastníci môžu priniesť a používať svoj vlastný notebook, mobil alebo tablet.
Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Milí naši čitatelia, návštevníci, priatelia, v roku 2020 sme si pre Vás pripravili niekoľko noviniek a toto je jedna z nich.

Pomaličky prechádzame na novú webstránku: www.kniznicavranov.sk

Pracujeme na nej, vylepšujeme ju, aby ste si vždy mohli nájsť práve tie informácie, ktoré hľadáte.

Veríme, že sa vám bude nový dizajn páčiť.

Aktivitu podporil Fond na podporu umenia.

 

Šaliansky Maťko“Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko,
Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto,
že som sa narodil v Šali.
Súťaž v prednese slovenskej povesti nazvali podľa mňa
ŠALIANSKY MAŤKO J. C. Hronského.”

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou Vás pozýva na regionálne kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko J. C. Hronského. Súťaž sa uskutoční 30. januára 2020 o 8.30 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Celé Slovensko číta deťomAj my sme sa na Mikuláša zapojili do tejto úžasnej akcie. A spolu s naším hosťom Valentínom Šefčíkom sme čítali deťom z celého vranovskeho regiónu.

Hrdinom projektu CELÉ SLOVENSKO ČITA DEŤOM sú deti a rodina, jej atmosféra, rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania, s perspektívou harmonizovania vzťahov a zároveň obohacovania krásou slova, krásou príbehov a krásou vzájomne prežitého. Čítanie veľkých malým je o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany, je o pravom zázemí, ktoré každý malý, ale aj veľký, človek veľmi potrebuje. Je to ten pocit, ktorý nám nemôže poskytnúť ani televízna ilúzia, ani kontakty cez sociálne siete, ani nadšenie z počítačových hier.

Pozrite si fotky... Ako to dopadne, keď deti príbeh zaujme.

 Celé Slovensko číta deťom Celé Slovensko číta deťom  Celé Slovensko číta deťom 

PozvánkaKonferencia 100 ROKOV ZÁKONA O VEREJNÝCH KNIŽNICIACH: Minulosť – súčasnosť – budúcnosť verejných knižníc

Prešovský samosprávny kraj v spolupráci s Knižnicou P. O. Hviezdoslava v Prešove a Krajskou pobočkou Spolku slovenských knihovníkov a knižníc pri príležitosti 100. výročia prijatia prvého zákona o verejných knižniciach dňa 11. decembra 2019 pripravil odbornú konferenciu pod názvom 100 ROKOV ZÁKONA O KNIŽNICIACH venovanú minulosti, súčasnosti a budúcnosti verejných knižníc. Konferencia sa

Čítať ďalej...