Zaujíma vás

LiFe VranovHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj pripravujú 1. ročník literárneho festivalu LiFe Vranov, ktorý sa uskutoční 5. - 7. júna 2019. Navštívia nás známe osobnosti slovenského literárneho sveta. Už teraz sa na všetkých tešíme!

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Jozef BanášHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás pozývajú na stretnutie so spisovateľom, diplomatom a topmanažérom Jozefom Banášom, ktoré bude v stredu 29. mája 2019 o 16.00 h v Hornozemplínskej knižnici. Jozef Banáš je slovenský prozaik, dramatik, diplomat a otec známej moderátorky Adely.
Vo vydavateľstve Ikar mu vyšli tituly: Zastavte Dubčeka (2009), Kód 9 (2010), Idioti v politike (2010, 2. vydanie), Sezóna

Čítať ďalej...

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pokračuje s realizáciou literárno-tvorivých stretnutí PIATKY S FUTKOU s obľúbenou spisovateľkou pre deti a mládež Gabrielou Futovou. Cieľom stretnutí je podporiť u detí tvorivosť, kreativitu a záujem o literatúru a čítanie. Najbližšie stretnutie sa uskutoční 10. mája 2019 o 14.00 hod.

Čítať ďalej...

Hornozemplínska knižnica Vás pozýva na Kabelkový jarmok, spojený s burzou kníh, ktorý sa uskutoční pred knižnicou, v stredu 5. júna 2019 od 10.00 hod. v kabelke Vás čaká – PREKVAPENIE.

Preto si Vás dovoľujeme poprosiť, ak máte doma kabelku, ktorá Vás už omrzela, prípadne sa Vám nehodí farba, alebo ju už nebudete nosiť, darujte ju do knižnice!

Čítať ďalej...

GibischHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás pozývajú na vzdelávací seminár, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 16. mája 2019 o 11.00 hod. Lektorom seminára bude Mgr. Roman Gie­bisch, PhD., vedúci Oddelenia vzdelávania Národnej knižnice ČR v Prahe. Odborný seminár je určený pre knihovníkov a pedagógov materských aj základných škôl.

Čítať ďalej...