Zaujíma vás

KomiksiádaHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj v rámci projektu VRANOVSKÉ KNIHODNI pozývajú na odborný seminár a vyhodnotenie súťaže o najlepšiu komiksovú prácu - KOMIKSIÁDA ALEBO KOMIKSOM K ČÍTANIU. Podujatie sa uskutoční 29. novembra 2019 (piatok) o 9.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Mária ŠtefánkováHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás pozýva na stretnutie so spisovateľkou Máriou Štefánkovou, ktoré sa uskutoční 26. novembra 2019 o 10.00 hod. na oddelení pre deti a mládež. Beseda je vhodná pre žiakov 1. stupňa základných škôl.
Mária Štefánková je okrem iného autorkou niekoľkých detských, najmä básničkových knižiek pre najmenších čitateľov. Rodáčka z Nitry celý svoj profesijný život zasvätila literatúre. Preložila z anglického, ale najmä talianskeho jazyka už vyše šesťdesiat titulov pre dospelých a deti. Pre tie najmenšie tiež napísala viacero rozprávok a riekaniek.
Podujatie sa koná v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kuglerová a KalamárHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás srdečne pozýva na stretnutie s autormi Zuzanou Kuglerovou a Ondrejom Kalamárom vo štvrtok 21. novembra 2019 o 10.00 h. Spisovateľka Zuzana Kuglerová pôsobila v miestnych médiách, ako sú Žilinské noviny, Bytčianske noviny, Žilinský večerník, Regionžurnál, Žilinský priestor, Naše Novinky. V súčasnosti žije v Bratislave, pôsobí v neziskovke, ktorú založil Spolok slovenských spisovateľov pri periodiku Literárny týždenník. Podujatie sa realizuje v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Všetci ste srdečne vítaní.

Piatky pre matky a otcovDňa 25.10.2019 sa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou uskutočnil odborný seminár s riaditeľkou z OSV UPSVR Mgr. Jolanou Sčerbovou na tému „Materský a rodičovský príspevok“. Počas seminára sa rodičia dozvedeli mnohé užitočné informácie o možnostiach a podmienkach získania príspevkov na starostlivosť o dieťa a predovšetkým o rodičovskom príspevku. Zároveň pozývame všetkých rodičov na ďalšie stretnutie, ktoré sa uskutoční 29. 11. 2019 o 10.00 hod. na tému „Prvá pomoc pre dieťa“ s odborníkmi zo Slovenského Červeného kríža. Dozvieme sa, ako ochrániť deti pred zaskočením jedla, ako ošetriť úraz pri hrách, o nebezpečenstvách pri kúpaní a na cestách a mnohé ďalšie užitočné rady. Tešíme sa na všetkých.

Piatky s FutkouHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou aj v novom školskom roku pokračuje s realizáciou literárno-tvorivých stretnutí s obľúbenou spisovateľkou pre deti a mládež Gabrielou Futovou. Cieľom stretnutí je podporiť u detí tvorivosť, kreativitu a záujem o literatúru a čítanie. Najbližšie stretnutie sa uskutoční 15. novembra o 14.00 hod.

Všetky deti, ktoré rady píšu, tvoria a zabávajú sa, sú srdečne vítané.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.