Zaujíma vás

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou, Prešovský samosprávny kraj predĺžili termín uzávierky komiksových prác v súťaži „KOMIKSIÁDA ALEBO KOMIKSOM K ČÍTANIU“. Termín uzávierky komiksových prác je do 30. septembra 2019.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Adresa na zasielanie prác
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou
M. R. Štefánika 875/200
093 01 Vranov nad Topľou

Tešíme sa na všetky práce.

V novom školskom roku 2019/2020 sme pre vás pripravili nové podujatia inšpirované hodnotnými knihami. Určené sú pre všetky typy škôl a deti vo veku od 3 – 19 rokov. Deti vedieme k pozitívnemu vzťahu ku knihám a k čítaniu, zároveň v nich budujeme čitateľskú gramotnosť.

Pre tento školský rok máme pripravené nové podujatia:

Všetci školáci, hlavne prváčikovia, sa ku koncu prázdnin svedomite pripravujú na nový školský rok. Podobne svedomito sa na nový školský rok pripravuje aj naša Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou. Počas celého roka nie je naším cieľom iba požičiavanie kníh a časopisov, ale aj tvorivá práca s knihou s rôznymi typmi čitateľov. Máme pre vás pripravené úplne nové knihy pre všetky kategórie čitateľov, ktorých nákup podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu. Všetky podujatia si môžete dohodnúť telefonicky na čísle 057/4464468 alebo e-mailom na detske.odd(@)kniznicavranov.sk.

Nové knihyHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou uspela so žiadosťou o dotáciu z Fondu na podporu umenia s projektom „Za poznatkami i zážitkami s novou knihou“. Avizovaný projekt je už od augusta v plnom prúde! Prvých 100 kníh je na policiach, pripravených pre našu mládež. Z našej knižnice však s prázdnymi rukami neodídu ani deti a dospelí. Čakajú na vás najnovšie romány, detektívky, biografie, rozprávky aj náučné knihy. V nákupe pokračujeme aj naďalej, môžete sa tešiť na horúce novinky! V podprograme 5.1.4 - Akvizícia knižníc získala vranovská knižnica financie na nákup a dopĺňanie literatúry do knižničného fondu. Fond na podporu umenia podporil nákup kníh a časopisov počas realizačného obdobia júl 2019 až december 2019 sumou 14 000 €.

Tešíme sa, že budeme môcť ponúkať našim čitateľom stále viac a viac nových, zaujímavých a kvalitných kníh a tak motivovať deti, mládež aj dospelých k čítaniu.

Aby pamäť nestarla...OZ Korálky v spolupráci s Hornozemplínskou knižnicou pozývajú na konferenciu „Pomôžeme ľuďom s postihnutím, aby ich pamäť nestarla príliš rýchlo“.

Konferencia Aby pamäť nestarla sa uskutoční dňa 5. – 6. septembra 2019 v konferenčnej miestnosti hotela Solaris na Domaši. Odborným garantom je Prof. Beáta Balogová, PhD., dekanka FFPU v Prešove. Program konferencie je zameraný na aktívnu prácu so seniormi, knihu spomienok a biblioterapiu.

Účasť na konferencii potvrdili knihovníci, sociálni pracovníci aj zdravotníci. Veríme, že medziodborové stretnutie bude prínosným pre ďalšie aktivity pre prácu s knihou a čítaním pre ľudí so špeciálnymi potrebami.

Projekt podporilo MK SR.

Letné štvrtkyHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou organizuje každý rok počas letných prázdnin cyklické podujatie pod názvom Letné štvrtky, ktoré sa koná v rámci projektu Čítačka s písačkou a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia.
Podujatie vzniklo s cieľom podporiť čítanie a návštevu knižníc aj počas prázdninových mesiacov a poskytnúť deťom a mládeži priestor na zmysluplné využitie voľného času.

Čítať ďalej...