Zaujíma vás

Krotitelia displejovNaše deti sú prvou generáciou vyrastajúcou v obklopení displejov. Je to nová situácia, ktorú dennodenne rieši každý rodič.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vás pozýva na stretnutie so slovenskou autorkou Slávkou Kubíkovou, ktoré sa uskutoční v piatok 22. novembra 2019 o 11.00 h. Knižná novinka Krotitelia displejov voľne nadväzuje na jej bestseller Klub nerozbitných detí. Prináša množstvo inšpiratívneho čítania a rozhovorov a hľadá spôsoby, ako nad digitálnym svetom udržať

kontrolu. Kniha Krotitelia displejov pomáha vychovávať deti tak, aby život s digitálnymi médiami zvládli. No nie je to kniha len o deťoch. Autorka kladie provokatívne otázky každému vlastníkovi smartfónu a používateľovi internetu. Aby nám technológie nebrali viac, ako nám dávajú. V knihe nájdeme praktický návod, ako zachrániť detstvo naším ratolestiam a tiež pomáha budovať charakter dospelákom.

Slávka Kubíková sa podrobne venuje vplyvu digitálneho sveta na rozvoj detského mozgu, kognitívnych schopností detí a ich schopnosti konverzácie. Bývalá reportérka týždenníka Trend, neskôr pôsobila v biznis sfére v oblasti financií. Autorka bestsellerov Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov. Má dve deti, žije pri Bratislave.

Podujatie sa realizuje v rámci projektu Vranovské knihodni, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Všetci ste srdečne vítaní.