Zaujíma vás

Spája nás minulosť i prítomnosťHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj vás 14. júna 2019 pozývajú na genealogické vzdelávanie v rámci projektu Spája nás minulosť i prítomnosť.
Program začne o 8.30 hod. odborným seminárom Aktivizácia skupín ohrozených sociálnym vylúčením v podmienkach regionálnej knižnice pre knihovníkov a

pozvaných hostí.
O 10.30 hod. sa pre verejnosť uskutoční prezentácia knihy AKO SI ZOSTAVIŤ RODOKMEŇ – Spoznajte históriu svojho rodu autorov Mareka Tettingera a Juraja Snopeka, zakladateľov Genealogického inštitútu Slovenska (GENI.SK).
O 13.00 hod. je na programe Kurz genealógie pre začiatočníkov – teoretické prednášky doplnené praktickými ukážkami vyhľadávania informácií. Predpokladaný záver je o 17.00 hod. Počet účastníkov je limitovaný.
Záujemcovia o kurz sa môžu informovať a prihlásiť osobne na oddelení pre dospelých čitateľov( p. Perejdová), telefonicky na tel. čísle 057/4464468, mobil 0917509616.
Podujatia sa uskutočnia v priestoroch Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou (ul. M. R. Štefánika 875/200). Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

PROGRAM